روز سفید

احتمال حمله میکروبی داعش به منابع آب اروپا

۵ خرداد ۱۳۹۶
دسته‌بندی نشده

اسناد محرمانه نشان می‌دهند گروه تروریستی داعش با انجام آزمایش‌هایی که یادآور دوران آلمان نازی است برای توسعه سلاح‌های شیمیایی تلاش کرده است.

به گزارش «شيعه نيوز»، سناد محرمانه نشان می‌دهند گروه تروریستی داعش با انجام آزمایش‌هایی که یادآور دوران آلمان نازی است برای توسعه سلاح‌های شیمیایی تلاش کرده است.

 اسناد محرمانه نشان می‌دهند گروه تروریستی داعش با انجام آزمایش‌هایی که یادآور دوران آلمان نازی است برای توسعه سلاح‌های شیمیایی تلاش کرده است.

مجله تایمز روز شنبه گزارش داد به اسنادی دست یافته که نشان می‌دهند این گروه تروریستی دست کم دو ماه شیمیایی سمی را روی زندانیان خود امتحان کرده است.

این اسناد که نیروهای عملیات ویژه عراق بعد از آزاد کردن دانشگاه موصل از چنگال داعش آنها را به دست آورده‌اند، نشانه دیگری از تلاش این گروه ترویستی برای دست‌یابی به سلاح‌های شمیایی است.

به نوشته تایمز، دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا و انگلیس تأیید کرده‌اند که اسناد گزارش‌شده واجد ویژگی‌های مربوط به اسناد داعش هستند. داعش در این اسناد از عنوان «خوکچه‌های هندی انسانی» برای زندانیان خود که این مواد شیمیایی را بر روی آنها آزمایش کرده، استفاده کرده است.

مطابق گزارش‌ها، آب و غذای زندانی‌هایی که قربانی این آزمایش شده‌اند به آفت‌کش‌هایی که دسترسی به آنها راحت است آلوده شده‌اند.

روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» می‌گوید دستگاه‌های امنیتی این کشور نگران هستند که داعش ممکن است از همین روش برای آلوده کردن منابع آب و غذای اهداف خود در کشورهای دیگر استفاده کند.

نوشته احتمال حمله میکروبی داعش به منابع آب اروپا اولین بار در جوان تایمز پدیدار شد.