روز سفید

افت شاخص کل بورس در کانال ۷۹هزار واحدی/ نزول ۰٫۴۲ درصدی شاخص قیمت آخرین معامله کار جو در ۲۵ اردیبهشت

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
دسته‌بندی نشده

گزارش خلاصه بازار امروز

امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی ۳ شرکت پالایش نفت اصفهان با ۲۰ واحد، مخابرات ایران با ۱۴واحد و سرمایه گذاری البرز با ۱۰  واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند. در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت گروه مپنا با ۱۶ واحد ، تاپیکو با ۱۲ واحد و فولاد آلیاژی ایران با ۷ واحد کاهش ، بیشتری تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش کار جو به نقل از فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از ۲۲۰ میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن ۷۹۷ میلیون و ۱۳۲ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۳۸ هزار و ۵۱۱  نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز، نماد معاملاتی شرکت‌های صنعتی سپنتا، فرآوری مواد معدنی ایران، سیمان سفید نی‌ریز، حق تقدم خرید سهام کشاورزی و دامپروری مگسال، حق تقدم خرید سهام بهنوش ایران، تولید برق ماه‌تاب‌کهنوج، فارسیت اهواز و تولید محور خودرو از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری ساختمانی نظام مهندسی ایران، داروسازی اسوه، فولاد امیرکبیر کاشان، شیر پاستوریزه پگاه خراسان و حمل و نقل توکا متوقف شدند.

امروز در بازار ۲ بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد بیش از ۲۹۵ میلیون سهم مخابرات ایران به ارزش کمتر از ۶۷ میلیارد تومان از سوی سهامدار عمده کد به کد شد.

در فولاد خراسان اما اندکی بیش از ۳۴ میلیون سهم به ارزش کمتر از ۱۵ میلیارد تومان به کدهای درون‌ گروهی انتقال یافت. همچنین ۱۵ میلیون سهم لابراتوار داروسازی دکتر عبیدی به ارزش ۲۷٫۵ میلیارد تومان کد به کد شد.

کمتر از ۱۵ میلیون سهم ایران ترانسفو نیز به ارزش ۸٫۵ میلیارد تومان کد به کد شد.

در عین حال کمتر از ۱۳ میلیون سهم شیشه قزوین به ارزش ۱٫۵ میلیارد تومان کد به کد شد.

در عین حال، امروز بیش از ۱۰ میلیون سهم بانک تجارت به ارزش کمتر از ۷۰۰ میلیون تومان کد به کد شد.

۱۰ میلیون سهم سرمایه‌گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تأمین به ارزش کمتر از ۲ میلیارد تومان از سوی سهامدار عمده کد به کد شد.

در گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان نیز ۱۰ میلیون سهم به ارزش بیش از یک میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده انتقال یافت.

در پتروشیمی شازند اما ۵ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱٫۵ میلیارد تومان با معاملات درون گروهی سهامدار عمده روبرو بود و در نفت سپاهان ۴٫۵ میلیون سهم به ارزش بیش از ۳ میلیارد تومان کد به کد شد.

۳ میلیون سهم گروه مپنا اما به ارزش بیش از ۲ میلیارد تومان کد به کد شد.

براساس این گزارش امروز بورس تهران در حالی معاملات کم حجم را در اغلب نمادهای معاملاتی نظاره‌گر بود که با افزایش معاملات درون‌گروهی و کد به کد حقوقی‌ها و شرکت‌های سرمایه‌گذاری شبه دولتی در کنار فعال شدن بازار گردان‌ها در گروه‌های شاخص‌ساز بازار، در نهایت اغلب معاملات سهام در محدوده صفر تابلو نوسان کرد. این در حالی است که به نظر می‌رسید با پایان اصلاح قیمت‌ها در گروه‌های پیشرو بازار سیگنال خرید برای معامله‌گران کوتاه مدت‌نگر دوباره ایجاد شده است.

براساس این گزارش، انگیزه نقد کردن بازدهی‌های به دست آمده در هفته‌های اخیر در کنار مبهم بودن چشم‌انداز بازار پس از انتخابات ریاست جمهوری در کنار تداوم فقر نقدینگی در کلیت معاملات بازار سهام باعث شده تا همچنان فروشندگان اغلب حقیقی بازار در برابر خریداران چیرگی داشته باشند.

×××××××××××××

کارنامه هفتگی بازار سهام: 

رشد ۰٫۲ درصدی شاخص کل بورس به ارتفاع ۸۰۱۲۷ واحدی در هفته منتهی به ۲۲ اردیبهشت

بورس تهران این هفته با صعود شاخص کل مواجه شد. به گزارش کار جو، شاخص کل بورس تهران این هفته با مسیر صعودی مواجه شد به نحوی که جریان بازار در پایان معاملات هفته منجر به افزایش ۰٫۲ درصدی شاخص کل شد و به این ترتیب شاخص کل تا ارتفاع ۸۰۱۲۷ واحد افزایش یافت. 

شاخص کل نسبت به ماه گذشته با افزایش ۲٫۶ درصدی و نسبت به سال گذشته با افزایش ۵٫۵ درصدی مواجه شده است.

صعود ۰٫۲ درصدی شاخص کل بورس تهران در حالی است که این هفته شاخص بورس ژاپن (NIK) با افزایش ۲٫۳ درصدی، شاخص بورس آلمان (DAX) با افزایش ۰٫۱ درصدی و شاخص بورس آمریکا (DOW) با افزایش ۰٫۲ درصدی مواجه شد.
همچنین در دوره زمانی یک ساله، افزایش ۵٫۵ درصدی شاخص کل بورس تهران در حالی است که شاخص بورس ژاپن (NIK) با افزایش ۱۹٫۵ درصدی، شاخص بورس آلمان (DAX) با افزایش ۲۹٫۱ درصدی و شاخص بورس آمریکا (DOW) با افزایش ۲۸٫۸ درصدی مواجه شده اند.

*****************

کارنامه فروردین ماه بورس:

صعود ۱٫۸ درصدی شاخص کل بورس تهران

بورس تهران در فروردین ماه با صعود شاخص کل مواجه شد. به گزارش کار جو، شاخص کل بورس تهران در فروردین ماه با مسیر صعودی مواجه شد به نحوی که جریان بازار در پایان معاملات فروردین منجر به افزایش ۱٫۸ درصدی شاخص کل شد و به این ترتیب شاخص کل تا ارتفاع ۷۸۶۵۳ واحد رسید.
صعود ۱٫۸ درصدی شاخص کل بورس تهران در حالی است که  در فروردین ماه شاخص بورس ژاپن (NIK) با کاهش ۴٫۹ درصدی، شاخص بورس آلمان (DAX) با کاهش ۰٫۳ درصدی و شاخص بورس آمریکا (DOW) با کاهش ۰٫۷ درصدی مواجه شد.


*****************

کارنامه سال ۹۵ بازار سهام: 

نزول ۳٫۷ درصدی شاخص کل بورس؛ عقب افتادن بورس تهران از بورسهای جهانی

بورس
تهران سال ۹۵ را با نزول شاخص کل به پایان برد. به گزارش کار جو، شاخص کل
بورس تهران در سال ۹۵ پس از افت و خیزهای فراوان، در مجموع با مسیر نزولی مواجه شد به نحوی که جریان بازار در
پایان معاملات این سال منجر به کاهش ۳٫۷ درصدی شاخص کل شد و به این ترتیب شاخص
کل تا ارتفاع ۷۷۲۳۰ واحد کاهش یافت.

نزول ۳٫۷ درصدی شاخص کل بورس تهران در سال ۹۵ در حالی است که شاخص بورس ژاپن (NIK) با افزایش ۱۶٫۷ درصدی، شاخص بورس آلمان (DAX) با افزایش ۲۱٫۵ درصدی و شاخص بورس
آمریکا (DOW) با افزایش ۲۳٫۰ درصدی مواجه شده اند. به این ترتیب بورس
تهران در این سال از رقبای جهانی خود در کسب بازدهی به طور قابل توجهی عقب
افتاد. 

منبع

نوشته افت شاخص کل بورس در کانال ۷۹هزار واحدی/ نزول ۰٫۴۲ درصدی شاخص قیمت آخرین معامله کار جو در ۲۵ اردیبهشت اولین بار در کار جو | مطالب کسب و کار پدیدار شد.