انواع بیماری قفسه سینه

طبق بررسی های بدست آمده شکل قفسه سینه ممکن است دارای برامدگی یا فرورفتگی باشد که هر شکل از ان مشکلات خودش را دارد و یک بیماری به شمار می اید. در این بخش سه مورد از مهمترین مشکلات قفسه سینه را به شما معرفی می کنیم.

انواع بیماری قفسه سینه : سینه بشکه ای یا Barrel chest

سینه بشکه ای یا Barrel chest اختلالیست که بیشتر با بیماری های مزمن ریوی مرتبط است. در این اختلال به گزارش آسان طب هوا در ریه ها جمع شده و در نتیجه موجب افزایش قطر قدامی خلفی قفسه سینه می گردد.

انواع بیماری قفسه سینه مثل سینه کفتری

سینه بشکه ای یا Barrel chest

انواع بیماری قفسه سینه : قفسه سینه قیفی شکل : پکتوس اکس‌کاواتوم (Pectus Excavatum) 

اختلال قفسه سینه قیفی شکل یا پکتوس اکس کاواتوم که نام دیگر آن Funnel chest است نوعی فرورفتگی مادرزادی غضروف‌ های چند دنده و استخوان جناغ می باشد. به گزارش آسان طب در این اختلال قفسه سینه تبدیل به شکل قیف می شود. قفسه سینه قیفی شکل در برخی موارد از موقع به دنیا امدن وجود دارد و گاهی هم در طول دوران رشد ایجاد می گردد.

انواع بیماری قفسه سینه مثل سینه کفتری

قفسه سینه قیفی شکل

 قفسه سینه کبوتری (بیماری سینه کفتری ) یا پکتوس کاریناتوم (Pectus Carinatum)  

یک مشکل شایع در قفسه سینه بیماری سینه کفتری یا قفسیه سینه کبوتری است که نام دیگر آن pigeon chest می باشد. در این اختلال غضروف‌ های دنده و استخوان جناغ به صورت مادرزادی برامده می گردد. به‌طوریکه قفسه سینه به شکل برجسته در می اید. این اختلال دقیقا برعکس اختلال قفسه سینه قیفی شکل است. ( بیماری قفسه سینه )

انواع بیماری قفسه سینه مثل سینه کفتری

قفسه سینه کبوتری بیماری سینه کفتری

بیشتر بدانید : آموزش خواندن عکس رادیوگرافی قفسه سینه

امیدواریم از اطلاعاتی که درباره اختلالات قفسه سینه در مجله آسان طب در اختیارتان قرار دادیم بهره کافی را برده باشید.