روز سفید

اولین ایموجی هایی که در موزه ی هنر های مدرن نیویورک قرار گرفت

۷ آبان ۱۳۹۵

صورتک های خندان تصاویر کوچک غذا ها و حیوانات که به صورت ایموجی ۲۰ سال پیش توسط یک کمپانی تلفن همراه ژاپنی طراحی شده بود هم اکنون در پیام های دیجیتالی در سراسر دنیا استفاده میشود به گزارش ایران استایل این شکلک ها به عنوان نماد هنر شناخته شده است.

موزه ی هنرهای مدرن در شهر نیویورک آمریکا به نمایش این شکلک ها در کنار کار های پابلو پیکاسو و جکسون پولاک به طور کلکسیون دائم مجوز دادند.

این تغییرات در این موزه به زودی در ۲ ماه آینده شکل میگیرد و این شکلک ها نشان داده میشود .به گزارش ایران استایل اولین نسل این شکلک ها توسط یه شرکت ژاپنی که مسئول ساخت تلفن های همراه و پیجر ها بوده یک دسته ۱۷۶ تایی از این ایموجی ها را در سال ۱۹۹۹ برای تلفن های همراه طراحی کرده بوده.این ایموجی ها در ابتدا از پیکسل های ۱۲×۱۲ به صورت طرح های آبی درست شده بوده که امروزه با شکل هایی پیشرفته تر در وسایل الکترونیکی از آنها استفاده میکنیم.این ایموجی ها به ما کمک کرده اند تا راه های ارتباطی مان را با استفاده از صفحه نمایشی محدود تر افزایش بدهیم از نظر موزه ی هنر های مدرن این هنر از لحاظ زمانی هنری بی زمان است و با گذز آن پیشرفت بیشتری نیز خواهد داشت.
از ابتدایی ترین سال های زندگی انسان ها این شکلک ها راه را برای ارتباط انسان ها با هم دیگر گسترش داده است اگر به گذشته برگردیم میبینیم که نقش ها و طرح های گرافیکی به انسان اجازه داده تا زیبا ترین معماریها را خلق کند و تاریخ زندگی انسان ها را پوشش دهد.

بعد از این کمپانی ژاپنی گوگل در اولین ایموجی هایی که در موزه ی هنر های مدرن نیویورک قرار گرفتسال ۲۰۰۶ برای استفاده در سیستم جی میل شکلک هایی طراحی کرد و بعد از آن شرکت اپل در سیستم عامل خود برای پیام دادن شکلک هایی در اختیار کاربرانش قرار داد.

The post اولین ایموجی هایی که در موزه ی هنر های مدرن نیویورک قرار گرفت appeared first on ایران استایل . مجله اینترنتی ، پورتال خبری و سبک زندگی.