روز سفید

تصویب برنامه کاهش خطرپذیری فروریزش زمین در تهران

۲۶ تیر ۱۳۹۶

هیات وزیران در جلسه عصر یکشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهور، اجرای برنامه کاهش خطرپذیری فروریزش زمین در شهر تهران را تصویب کرد.

به گزارش روز سفید به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری؛ هیات دولت برنامه کاهش خطرپذیری فروریزش زمین در شهر تهران را با هدف توجه و اهتمام هرچه بیشتر دستگاه ها به علل، پیامدها و راهکارهای مبارزه با آن و نیز به منظور افزایش ایمنی در حوزه شریان های حیاتی شهر تهران با رویکرد پیشگیرانه، تصویب کرد.

 

 دولت از خانوارهایی که در اثر مخاطرات طبیعی سرپرست خود را از دست می دهند، حمایت می کند

هیات دولت در راستای توجه ویژه به اقشار آسیب پذیر و نیازمند جامعه بخصوص افرادی که سرپرست خانواده خود را در هنگام بروز مخاطرات طبیعی از جمله سیل و زلزله و… از دست می دهند، وزارت راه و شهرسازی را موظف کرد در اسرع وقت با همکاری وزارت کشور نسبت به بازسازی واحدهای مسکونی افراد یاد شده اقدام کند.

هیات وزیران همچنین مبلغ ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض به صورت هزینه ای به وزارت راه و شهرسازی اختصاص داد تا جهت احداث ۱۵ واحد مسکونی به خانوارهایی که سرپرست خود را در روستای چنار به دلیل وقوع سیل از دست داده اند اختصاص داد. سقف هزینه هر واحد مسکونی ۳۰۰ میلیون ریال می باشد که برابر قوانین و مقررات مربوط هزینه می شود.

 

موافقت دولت با واردات خودرودهای آتش نشانی با قدمت حداکثر ۵ سال

دولت به منظور تجهیز امکانات لازم در جهت مقابله با حوادث و ضرورت بهرهمندی تمامی دستگاه های امداد و نجات از خودروهای آتشنشانی و تجهیزات روز دنیا، با پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر واردات خودروهای آتشنشانی و تجهیزات مرتبط با آنها با قدمت حداکثر ۵ سال ساخت به شرط عدم تولید در داخل کشور و صرفاً با دارا بودن شرط نمایندگی خدمات پس از فروش موافقت کرد.