روز سفید

توفیقات الهی به بعضی‌ها غبطه آور است

۸ اسفند ۱۳۹۵
دسته‌بندی نشده

توفیقات الهی به بعضی‌ها غبطه آور است. یکی از این بعضی‌ها آقای هاشمی است.

در زمان حیات بابرکتش یکی از خدام حرم سیدالشهدا که سال‌هاست با من دوستی نزدیکی دارد و معمولاً کشیک خدمت وی در بالاسر حضرت یا در کنار مرقد جناب حبیب بن مظاهر یا قتلگاه است در تلفن‌های مکرر پیام می‌داد که به حضرت شیخ بگو من هر روز در حرم به نیابت از ایشان زیارت عاشورا را با دو رکعت نماز زیارت می‌خوانم که مراتب به ایشان منتقل و می‌گفتند از جانب من به ایشان سلام برسانید و از او تشکر کنید.

پس از واقعه غیر قابل باور رحلت هاشمی بزرگ و در روز تشییع این خادم حسینی تلفن زد که در کنار رأس شریف برای ایشان نماز لیله الدفن خوانده و به نیابت از وی حرمین را زیارت کرده است.

دیروز هم که درحال باز بینی متن مصاحبه‌ام با سایت خبری جماران درباره هاشمی بودم که این روزها منتشر می‌شود، ایشان از حرم تلفن زد و گفت تلفن را داخل شبکه‌های ضریح گذاشته‌ام سلامی بده و بعد از من خواست ضمن ابلاغ مراتب تسلیت وی به خانواده هاشمی به آنان بگویم که به پاس قدردانی از زحمات و تلاش های هاشمی بزرگ برای مردم ایران و عراق هر روز درحرم حسینی زیارت عاشورا می‌خوانم.

منظور وی از خدمات به مردم عراق این بود که هاشمی بزرگ بدون کمترین تبلیغی با میدان داری دخترش خانم دکتر فاطمه هاشمی دو بیمارستان کاملاً مجهز در نجف و کربلا برای معالجه بیماران مبتلا به سرطان و بیماری های خاص تأسیس کرده است. وقتی من درسفر دو سال قبلم به عراق به دستور آّقای هاشمی از این بیمارستان ها بازدید و گزارشی تهیه و تقدیم نمودم، در این بازدیدها در کربلا این خادم حسینی با من بود. این جز توفیق الهی چه می‌تواند باشد که هر روز کسی در حرم سیدالشهدا به نیابت از آدم زیارت عاشورا بخواند و سیدالشهدا را زیارت کند. 

نوشته توفیقات الهی به بعضی‌ها غبطه آور است اولین بار در نیا بلاگ پدیدار شد.