روز سفید

تولید روغن موتور الوند پس از ۳۶ سال در آبادان آغاز شد

۳ خرداد ۱۳۹۶
دسته‌بندی نشده

همزمان با سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر و در سال اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال ، تولید روغن موتور الوند طی مراسمی پس از ۳۶ سال در ایرانول آبادان آغاز شد.

همزمان با سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر و در سال اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال ، تولید روغن موتور الوند طی مراسمی پس از ۳۶ سال در ایرانول آبادان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی و تبلیغات شرکت نفت ایرانول، مهندس عیسی اسحاقی مدیرعامل شرکت نفت ایرانول در این مراسم گفت: با توجه به تعطیلی تولید روغن موتوردر آبادان به دلیل جنگ تحمیلی در سال ۵۹ و تخریب آن، از سال ۹۴ برنامه نوسازی، بلندینگ روغن و پرکنی در کارخانه بریم آغاز و در سال گذشته فاز يك و هم اكنون نوسازي كامل انجام و به بهره برداري رسيد.

وی تصریح کرد: با بهره برداري كامل اين كارخانه انواع روانكار موتوري ، دريايي ،ديزلي ،صنعتي و …در آبادان توليد و آبادان به پایگاه صادراتی محصولات نهایی ايرانول تبدیل خواهد شد .

مديرعامل شرکت نفت ایرانول کاهش خام فروشی، افزايش توليد ،ارزش افزوده بیشتر ، داشتن١٢هزارمتر انبار نوسازي شده ، معافيت مالياتي و معافيت عوارض گمركي به دلیل منطقه آزاد بودن را از مهمترین ويژگيهاي توليد در اين منطقه ذكر كرد . 

وی در ادامه همچنین از طراحی، ساخت و راه اندازی دستگاه تولید بهبود شاخص گرانروی در پالایشگاه روغن سازی ایرانول آبادان برای نخستین بار با هزینه ای بسیار کم در مقایسه با نمونه خارجی توسط كارشناسان پالايشكاه روغن سازي آبادان خبر داد. 

مهندس اسحاقی در ادامه با اشاره به سیاست ایرانول مبنی بر کاهش خام فروشی روغن پایه و افزایش تولید محصول نهایی گفت: خوشبختانه درسال گذشته با کاهش ۳۰ درصدی خام فروشی مقدار فروش محصول نهایی را به حدود ۳۰ درصد افزایش و سهم بازار محصول نهایی ایرانول را نیز حدود ۵ درصد افزایش داديم وپیش بینی می شود که سودشرکت در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ با افزایش بیش از ۳۰ درصد رشد مواجه شود و برنامه ما با بهره برداري از آبادان افزايش سه برابري صادرات محصول نهايي خواهد بود.

مدیرعامل شرکت نفت ایرانول افزود: خوشحالم که توانستیم طی سه سال گذشته بسیاری از کارهای عقب مانده را انجام و در تولید، فروش، سوددهی و صادارت رکورد را بشکنیم. 

مهندس اسحاقی مدیرعامل شرکت نفت ایرانول در ادامه تاکید کرد: پایانه صادراتی ایرانول با پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصد در ماهشهر با ظرفیت مخازن ۲۵ هزار تنی و خط ریلی حمل و نقل محصولات ایرانول از تهران به ماهشهر به زودی به بهره برداری خواهد رسید که با بهره برداری از این پایانه می توان ظرفیت ذخیره سازی محصولات صادراتی را به ۲ تا ۳ ماه افزایش داد .

منبع

نوشته تولید روغن موتور الوند پس از ۳۶ سال در آبادان آغاز شد اولین بار در کرانه نیوز پدیدار شد.