روز سفید

جوسازی علیه ایران پس از حمله موشکی آمریکا

۲۰ فروردین ۱۳۹۶
دسته‌بندی نشده

پایگاه خبری فاکس نیوز به توییت‌های محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در پی حمله موشکی آمریکا به سوریه واکنش نشان داد.

به گزارش «شیعه نیوز»، پایگاه خبری «فاکس نیوز» در گزارشی تحت عنوان «ایران در پی حمله موشکی آمریکا به سوریه، واشنگتن را تهدید کرد» نوشت: توییت های وزیر خارجه ایران و صحبت های سخنگوی وزارت خارجه و رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران حاوی تهدیدهایی علیه آمریکا بوده است.

این شبکه خبری در گزارشی با اشاره به توییت‌های محمد جواد ظریف و همچنین سخنان علاء الدین بروجردی رییس کمیته سیاست خارجی مجلس نوشت: ایران گفته بعد از حمله موشکی آمریکا ساکت نخواهد ماند .

در این گزارش گفته شده ظریف روز جمعه در توییتر خود اعلام کرد که کمتر از دو دهه بعد از یازده سپتامبر ارتش آمریکا در دو جبهه سوریه و یمن در کنار القاعده و داعش می‌جنگد. زمان جوسازی و فرافکنی تمام شده است.

ظریف همچنین ادعای آمریکا مبنی بر استفاده ارتش سوریه از سلاح شیمیایی را بی‌اساس خواند.

فاکس نیوز همچنین با اشاره به پرتاب ۶۰ موشک تام هاک کروز به پایگاه هوایی سوریه در جنوب شرق شهر حمص مدعی شد این پایگاه هوایی جایی بوده که عمدتا هواپیماها برای بمباران اهداف ومواضع در شمال و مرکز سوریه از آن استفاده می‌کردند. به گفته یکی از مقامات آمریکا موشک‌های آمریکا در ساعت ۳:۴۵ صبح روز جمعه به وقت آمریکا به سمت این پایگاه پرتاب شدند.

این گزارش ضمن اشاره به صحبت‌های بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه کشورمان نوشت: او نیز روز جمعه در بیانیه‌ای حمله نظامی به سوریه را قویا محکوم کرد و نسبت به تقویت تروریست‌ها و پیچیده‌تر شدن اوضاع در سوریه در پی این اقدام نظامی آمریکا هشدار داد.

فاکس نیوز در پایان مدعی شده که ایران یکی از بزرگترین حامیان دولت بشار اسد است و متحدان عرب آمریکا در خلیج فارس سوریه را مرکز درگیری اهل سنت و قدرت شیعه مورد حمایت ایران می دانند.

منبع

نوشته جوسازی علیه ایران پس از حمله موشکی آمریکا اولین بار در کرانه نیوز پدیدار شد.