روز سفید

سازمان ملل از نقض حقوق بشر در بحرین ابراز نگرانی کرد

۱۳ فروردین ۱۳۹۶
دسته‌بندی نشده

فرحان حق سخنگوی سازمان ملل با ابراز نگرانی از شرایط موجود در بحرین گفت: این سازمان خواستار اجرای تحقیقات کامل درباره شرایط کشته شدن تظاهرات کنندگان در بحرین است.

به گزارش «شیعه نیوز»، فرحان حق امروز (شنبه) افزود: سازمان ملل از دولت بحرین در خواست دارد که در راستای اعتماد سازی و اجرای گفت وگوی ملی واقعی تضمین کننده صلح و امنیت برای مردم بحرین گام بردارد.

این امر پس از کشته شدن یک جوان بحرینی در درگیری هفته گذشته با نیروهای امنیتی آل خلیفه در تحصن میدان الفداء مطرح شد.
سازمان ملل پس از این واقعه خواستار اجرای تحقیقات کلی درباره علت کشته شدن تظاهرات کنندگان بحرینی شد.

فرحان حق در خصوص نقض حقوق بشر در بحرین به ویژه حقوق متعلق به تجمع، آزادی بیان و گرایش های سیاسی از دولت بحرین خواست تا با برداشتن گام هایی در راستای اعتماد سازی و گفت وگوی ملی واقعی، (آل خلیفه در راستای) صلح و امنیت و شکوفایی مردم بحرین گام بر دارد.
وی با اشاره به کشتار تظاهرات کنندگان بحرینی توسط نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه، خواستار تحقیقات کلی در این زمینه شد.

صدها بحرینی پس از کشته شدن جوان بحرینی در درگیری با نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه با برگزاری تظاهرات و سر دادن شعارهایی علیه رژیم آل خلیفه در منطقه الدراز غرب منامه در میدان الفداء تحصن کردند.
رژیم آل خلیفه پس از گذشت ۳۷ هفته همچنان مانع برگزاری نماز جمعه در این منطقه می شود.
تظاهرات مشابه ای در دیگر مناطق بحرین از جمله منطقه سار نیز برگزار و تظاهرات کنندگان اقدامات سرکوب گرایانه رژیم آل خلیفه را محکوم کردند.
جمعیت الوفاق نیز روز گذشته جمعه با صدور بیانیه ای ضمن اعلام شهادت مصطفی حمدان بر اثر اصابت گلوله در ۲۶ ژانویه هنگام تظاهرات در برابر منزل آیت الله شیخ قاسم در منطقه الدراز، این اقدام رژیم آل خلیفه را محکوم کرد.

این بیانیه حاکی است که شهادت حمدان بیانگر جنایات سازمان یافته در غیاب قانون و اعتماد به دستگاه های رژیم آل خلیفه است زیرا آنها شریک جرم رژیم آل خلیفه در ارتکاب جنایات هستند.
بحرین از سال ۲۰۱۱ تاکنون با بحران نارضایتی های عمومی و سرکوب شهروندان این کشور از سوی نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه و مزدوران عربستانی و چند کشور مرتجع عرب مواجه است.

نوشته سازمان ملل از نقض حقوق بشر در بحرین ابراز نگرانی کرد اولین بار در جوان تایمز پدیدار شد.