روز سفید

سید جلال، به استقبال خداحافظی نمی‌رود!

۱ آذر ۱۳۹۵

به گزارش ” پرسپولیس نیوز ” با اینکه بازی تیم ملی با سوریه در یک زمین باتلاقی برگزار شد و بازی در چنین زمین هایی انرژی مضاعفی می طلبد سید جلال در صحنه ای کم نیاورد.

هماهنگی او با مدافع روی دست و مدافعان کناری مثل همیشه بود.

همه ضربات سر را زد و روی زمین هم توپ را به گردش در می آورد و البته در کنار او مرتضی پورعلی گنجی هم روز خوبی را پشت سر گذاشت.

مدافع ۳۵ ساله تیم ملی که مدت ها پیش از بازی ۱۰۰ هم عبور کرده بود دوست دارد به این حضور ادامه دهد. شاید حضور در جام جهانی بعدی هم یکی از رویاهای حال حاضر او باشد. رویایی که کی روش در نقش بستن آن یا برهم زدن آن نقش ویژه ای دارد.

کی روش اهل تعارف نیست. اگر احساس کند لحظه خداحافظی بازیکنی از تیم ملی فرا رسیده بی تعارف و در خلوت به او می گوید. او این کار را با علی کریمی کرد.

هم چنین جواد نکونام و در آینده شاید سید جلال یکی از بازیکنانی باشد که رودرروی کی روش خواهد نشست.

کی روش در این نشست بی شک از سید جلال تشکر خواهد کرد.

بابت همه زحماتی که در سال های حضورش در تیم ملی برای ایران کشیده و یکی از شاگردان متعصب کی روش بوده. آینده را چه کسی دیده.

شاید حتی او را به کادر فنی تیم ملی فرا بخواند. مثل جواد نکونام.

در پایان هم توصیه ای که از سوی کی روش به سید جلال خواهد شد خداحافظی از تیم ملی است. طی یک مراسم ساده و البته با شکوه از سوی کادر فنی تیم ملی! چرا که فدراسیون فوتبال ترتیب بازی خداحافظی برای ملی پوشان را بلد نیست.

اما هنوز آن روز نرسیده. آن روزی که کی روش این سناریو را پیاده کند و سید جلال طبیعتا دوست ندارد پیش دستی کند و به استقبال روز خداحافظی برود.

سید جلال دوست دارد به حضور ادامه دهد و حتی در صورت توان در جام جهانی آتی هم همراه تیم ملی باشد.

نکته مهم در این مسئله این است که با خداحافظی سید جلال تیم ملی، یکی از با کیفیت ترین و متعصب ترین بازیکنانش را از دست می دهد اما دچار خلاء نمی شود؛ به این خاطر که امروز کی روش دو تیم خوب دارد. یک تیم خوب در زمین.

یک تیم بهتر هم روی نیمکت.

نوشته سید جلال، به استقبال خداحافظی نمی‌رود! اولین بار در پرسپولیس نیوز پدیدار شد.