روز سفید

شهادت یک جوان بحرینی دیگر به ضرب گلوله نظامیان آل خلیفه

۵ فروردین ۱۳۹۶
دسته‌بندی نشده

رسانه‌های بحرینی از شهادت یک جوان این کشور که بهمن ماه گذشته به ضرب گلوله نظامیان آل خلیفه زخمی شده بود، خبر دادند.

به گزالرش «شیعه نیوز»، مصطفی حمدان جوان هجده سال بحرینی که هفتم بهمن ماه گذشته از ناحیه سر هدف گلوله نظامیان رژیم آل خلیفه قرار گرفته بود، امروز جمعه به دلیل شدت جراحت‌ وارده، به شهادت رسید.

نظامیان رژیم آل خلیفه هفتم بهمن ماه گذشته به محل تحصن شهروندان بحرینی در اطراف منزل آیت‌الله شیخ عیسی قاسم در منطقه الدراز منامه حمله کردند.

منطقه الدراز منامه از ۹ ماه قبل تاکنون صحنه تحصن شهروندان بحرینی در اعتراض به محاکمه غیر قانونی آیت‌الله شیخ عیسی قاسم است. نظامیان آل خلیفه از آن زمان تاکنون این منطقه را محاصره کرده و مانع برگزاری نماز جمعه در آن می‌شوند.

بحرین از ۱۴ فوریه سال ۲۰۱۱ میلادی (۲۵ بهمن ۸۹ ه.ش) شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل‌خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

این درخواست‌ها با سرکوبگری رژیم بحرین با همدستی برخی کشورهای عربی از جمله عربستان روبه‌رو شده است.

بحرینی‌ها امسال در حالی به استقبال ششمین سالروز انقلابشان رفتند که اوضاع این کشور به دلیل اعدام چندین جوان به دست رژیم که اخیرا صورت گرفته‌است و نیز ادامه محاکمه غیرقانونی آیت‌الله شیخ عیسی قاسم، به شدت متشنج شده و مناطق مختلف بحرین طی روزها و هفته‌های گذشته صحنه تظاهرات و راهپیمایی‌ در اعتراض به این اقدام رژیم بوده است.

منبع

نوشته شهادت یک جوان بحرینی دیگر به ضرب گلوله نظامیان آل خلیفه اولین بار در کرانه نیوز پدیدار شد.