روز سفید

صحبت های منصوریان باعث چرخش ۱۸۰ درجه ای استقلالی ها شد / باید برای مرحله حذفی آسیا، فضای فکری تیم عوض شود

۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
دسته‌بندی نشده
روز نو :

رضا حسن زاده که به همراه این تیم سه بار به فینال جام باشگاه‌های آسیا صعود کرد و یک بار هم قهرمانی در این مسابقات را تجربه کرده، درباره بازی استقلال ایران و الاهلی امارات که به تساوی یک – یک انجامید، اظهار داشت: «از هواداران خوب استقلال تشکر می‌کنم که در هوای بارانی استقلال را تنها نگذاشتند و نشان دادند در هر شرایطی حامی استقلال هستند.»

 

او با اشاره به اظهارات علیرضا منصوریان در نشست خبری بعد از بازی گفت: «قبل از بازی استقلال و الاهلی، التعاون عربستان و لوکوموتیو ازبکستان به تساوی چهار بر چهار دست یافتند و بار از دوش استقلال برداشته شد اما همین موضوع انگیزه بازیکنان استقلال را هم کم کرد. در حالی که استقلال در بازی های داخلی و خارجی گذشته انگیزه بسیار زیادی داشت، در نیمه نخست کم انگیزه‌تر بود و الاهلی داخل هجده قدم استقلال ورود کرد و گل نخست را هم به ثمر رساند.»

 

مدافع سابق استقلال ادامه داد: «مدافعان وسط ما نتوانستند مهاجم الاهلی را کنترل کنند و استقلال گل اول را خورد. بازیکنان استقلال قبلا در آب و هوای بارانی بازی کرده‌اند و این بازیکنان الاهلی بودند که شاید به این شرایط جوی عادت نداشتند. در نیمه دوم شرایط برای استقلال فرق کرد. صددرصد استقلال برنده نیمه مربیان بود. نمی‌دانم علیرضا منصوریان چه صحبتی با بازیکنان کرد که استقلال چرخش ۱۸۰ درجه‌ای را از خود نشان داد.»

 

حسن زاده با اشاره به برنامه استقلال در بازی با الاهلی و استفاده از جناحین برای ارسال توپ روی سر مهاجمان گفت: «زمانی که خسرو حیدری در راست و یعقوب کریمی در چپ هستند برنامه ما برای آن بازی سانتر از جناحین است. نمی‌توانیم بگوییم تاکتیک دیگری داریم. در نیمه دوم تحت هر شرایطی بازیکنان سعی داشتند با سانتر از جناحین توپ را به مهاجمان استقلال برسانند. وقتی استقلال حمله کرد، الاهلی عقب نشست. فشار استقلال زیاد شد و روی یکی از همین سانترها هم کاوه رضایی دروازه الاهلی را باز کرد.»

 

پیشکسوت استقلال با بیان اینکه این تیم مقابل الاهلی ۴۰ بار توپ را روی دروازه الاهلی سانتر کرد افزود: «نیمه دوم کرنرهای زیادی زدیم. زمانی که ابزار حمله از جناحین را داریم، باید این کار را انجام دهیم. تمام برنامه ما این است که سرزن های تیم از توپ‌های ارسالی استفاده کنند. ما کاوه رضایی را در زمین داشتیم و علی قربانی هم به او اضافه شد. در ادامه هم جابر انصاری را وارد زمین کردند. در نیمه دوم ۴۰ سانتر داشتیم و بیش از ۸ بار صاحب ضربه کرنر شدیم. از خوش شانسی الاهلی بود که با مساوی از زمین بیرون آمد. دیشب دعوا سر این بود که کدام تیم صدرنشین باشد ولی همین که استقلال صعود کرده به مدیرعامل و کادرفنی و بازیکنان تبریک می‌گویم.»

 

حسن زاده درباره اینکه آیا استقلال پتانسیل صعود به مراحل بالاتر را هم دارد تاکید کرد: «میانگین سنی استقلال بسیار پایین است. ۶۰ درصد تیم استقلال تجربه بازی‌های برون مرزی را نداشتند. همین بازی‌های گروهی باعث ایجاد تجربه شد. حتی در بازی‌های داخلی خودمان هم برخی از بازیکنان تجربه بازی آنچنانی نداشتند. شادابی استقلال و بازی رو به جلو تیم از این بازیکنان جوان حاصل شده است. الان بازیکنان بیشتر می‌دوند و امید ابراهیمی کمتر حرص می‌خورد. مهدی رحمتی در عقب زمین راحت تر حضور دارد.»

 

او اضافه کرد: «وریا غفوری هم با خسرو حیدری هماهنگ شده است و یعقوب جرات بیشتری برای نفوذ دارد. فوتبال همین است. باید جنگنده باشید. نمی‌شود مانند لیگ ایران ریلکس باشید. باید بازیکنان قدرتمند داشته باشید. تیم استقلال اینطور است. امیدوارم استقلال در آسیا نتیجه بگیرد و نماینده‌های ما هم در این رقابت‌ها حفظ شوند و حداقل دو تیم از نماینده‌های ما به مرحله بعد راه پیدا کنند. فرقی نمی کند کدام تیم باشد. همه تیم‌ها نماینده ایران هستند. کسی فکر نمی‌کرد استقلال خوزستان در آسیا این شرایط را داشته باشد. آقای پورموسوی زحمت کشیدند. پرسپولیس هم در گروه سختی بود.»

 

پیشکسوت استقلال در پاسخ به این سوال که آیا تیم‌های ایرانی پتانسیل قهرمانی یا صعود به مراحل نهایی این مسابقات را دارند خاطرنشان کرد: «آخرین باری که یک تیم از ایران در فینال این رقابت‌ها حاضر شده به سال ۲۰۱۱ بازمی‌گردد. البته چند سال قبل استقلال با امیر قلعه‌نویی به نیمه نهایی رفت. زمانی شما می‌گویید لیگ کشورم حرفه‌ای است که همیشه در جمع چهار تیم آسیا نماینده داشته باشید. فوتبال ایران رو به جلو است. اگر در آسیا نتایج خوبی نگیریم، فوتبال ما در ایران باقی می‌ماند.»

 

او ادامه داد: «استقلال فعلا در مرحله گروهی خوب کار کرده، اما نمی‌دانیم چه اتفاقی در مرحله حذفی می‌افتد. نمی‌دانیم اگر در زمین الاهلی بازی می‌کردیم، چه اتفاقی می‌افتاد. دیروز گل اول را استقلال خورد و این خوب نیست. اگر از گروه بالا بیاییم نباید به شرایط میزبانی و مهمانی توجه کرد. فقط باید به پیروزی فکر کرد. این استقلال رو به جلو باید شرایطی را فراهم کند که مقابل تیم‌های خوب آسیا بازی کند و این نوع بازی و شرایط فکری را باید عوض کند.»

منبع

نوشته صحبت های منصوریان باعث چرخش ۱۸۰ درجه ای استقلالی ها شد / باید برای مرحله حذفی آسیا، فضای فکری تیم عوض شود اولین بار در کرانه نیوز پدیدار شد.