روز سفید

صدور حکم اعدام برای ۲ فعال سیاسی در بحرین

۹ فروردین ۱۳۹۶
دسته‌بندی نشده

دولت بحرین در ادامه صدور احکام علیه معارضان، یک روحانی برجسته جمعیت الوفاق را به ۱۰ سال حبس محکوم کرد.

به گزارش «شیعه نیوز»، دادگاه بحرین امروز چهارشنبه شیخ «حسن عیسی» از علمای برجسته جمعیت معارض الوفاق و نماینده مستعفی مجلس بحرین را به اتهام پشتیبانی مالی از یک گروه تروریستی به ۱۰ سال حبس و سلب تابعیت وی محکوم کرد.

شیخ حسن متهم به پشتیبانی مالی یک گروه تروریستی است که در جولای سال ۲۰۱۵ در منطقه ستره بحرین اقدام به عملیاتی انفجاری نمودند که منجر به قتل دو پلیس و مجروحیت ۴ تن دیگر شد.

بحرین مدعی است این گروه برای ساخت اسلحه و بمب‌های دست‌ساز در ایران و عراق آموزش دیده و برنامه این گروه ردیابی و کنترل آمد و شد نیروهای امنیتی و افسران پلیس بحرین برای قتل و آسیب رساندن به آنان بوده است.

شیخ حسن در ۱ اوت ۲۰۱۵ در حین بازگشت از مسافرت خانوادگی در فرودگاه بحرین بازداشت شده و ضمن عدم دسترسی به وکلا و خانواده خود در طول مدت بازجویی و جلسه اول دادگاه بیش از دو سال را در حبس انفرادی و جدا از دیگر زندانیان سپری نموده است. وی در هنگام بازداشت و در مراحل ابتدایی بازجویی به هیچ وجه تفهیم اتهام نگردیده و یکی از متهمان پرونده هم در دادگاه اظهار داشته که از وی به جبر و تهدید برضد شیخ حسن اعتراف و شهادت گرفته شده و از وی خواسته شده شهادتنامه و اعترافتنامه‌ای را امضا کند که هیچ گونه اطلاعی از مفاد آن نداشته است. شیخ متهم است با وجود آگاهی از فعالیت‌های خرابکارانه این اشخاص جهت پشتیبانی آنان به طرق مختلف مبالغی را جمع‌آوری نموده و در اختیار آنان گذاشته است.

 

صدور حکم اعدام برای ۲ فعال سیاسی

دادگاه بحرین همچنین برای ۲ فعال سیاسی این کشور حکم اعدام صادر کرده و رأی به سلب تابعیت ۸ نفر دیگر داد.شعبه ۴ دادگاه جنایی بحرین در این پرونده محمد آل طوق و محمد رضی را به اعدام محکوم نمود ، ۹ نفر را به حبس ابد ، سه نفر از جمله شیخ عیسی را به ۱۰ سال حبس محکوم نموده و در خصوص ۴ نفر نیز حکم سلب تابعیت صادر کرد.

نوشته صدور حکم اعدام برای ۲ فعال سیاسی در بحرین اولین بار در جوان تایمز پدیدار شد.