روز سفید

وقوع سیل نوروزی در ۱۲ استان کشور

۳ فروردین ۱۳۹۶
دسته‌بندی نشده

معاون عملیات سازمان امداد و نجات با اشاره به اینکه وقوع سیل و آبگرفتگی طی ۴ روز گذشته در کشور موجب کشته شدن ۳ نفر شده است، گفت: برف و کولاک نوروزی نیز در ۱۲ استان کشور سبب بروز حادثه شد.

به گزارش «شیعه نیوز»، شاهین فتحی با اشاره به وقوع سیل و آبگرفتگی از ۲۹ فروردین در ۱۱ استان کشور اظهار داشت: استان‌های ایلام،‌ بوشهر، خراسان جنوبی، رضوی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان، کرمانشاه، لرستان و هرمزگان متأثر از این حادثه بودند.

وی با بیان اینکه ۴۵ شهر و روستا و مناطق عشایرنشین توسط نیروهای هلال احمر امدادرسانی در آن صورت گرفته است، گفت: در این حادثه ۴ نفر مفقود شده و ۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند که مفقودین همه مربوط به شهرستان دیر و فوتی‌ها از روستای مهرانکوشک و شهر دیر بوده‌اند.

معاون عملیات سازمان اتمداد و نجات ادامه داد: ۱۷۸ نفر به دلیل وقوع سیل اسکان اضطراری یافته و ۷۱ دستگاه از مسیر سیلاب رهاسازی شده و ۱۹۸ واحد مسکونی از آب تخلیه شده است.

فتحی گفت: امدادرسانی به دلیل وقوع سیل در کرمان و فارس ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: ۱۲ استان نیز طی چهار روز گذشته متأثر از برف و کولاک شده که ۲۷۰۰ نفر در این زمینه امدادرسانی شده و ۴۰۱ دستگاه خودرو نیز که گرفتار در برف بوده رهاسازی شده است.

نوشته وقوع سیل نوروزی در ۱۲ استان کشور اولین بار در جوان تایمز پدیدار شد.