روز سفید

پاپ جنایات تروریست‌ها در الراشدین را محکوم کرد

۲۸ فروردین ۱۳۹۶
دسته‌بندی نشده

رهبر کاتولیک‌های جهان امروز یکشنبه ضمن محکومیت جنایات اخیر تروریست‌ها در مسیر کاروان فوعه و کفریا در منطقه الراشدین، خواستار برقراری صلح در خاورمیانه و سوریه شد.

به گزارش «شیعه نیوز»، رهبر کاتولیک‌های جهان امروز یکشنبه خواستار برقراری صلح در خاورمیانه به ویژه در کشور جنگ‌زده سوریه شد.

به نوشته روزنامه فرانسوی فیگارو، پاپ فرانسیس طی سخنرانی در سنت پییر گفت: «از خدا می‌خواهم صلح را در سراسر خاورمیانه برقرار کند و به تمامی کسانیکه فعالانه برای بازگرداندن آسایش به مردم سوریه کمک می‌کنند، یاری برساند.»

رهبر کاتولیک‌های جهان در ادامه ضمن محکومیت انفجار اخیر در نزدیکی اتوبوس‌های حامل ساکنان «الفوعه» و «کفریا» در محله «الراشدین» حلب و کشته شدن ۱۱۲ نفر از ساکنان این دو شهرک که پس از سال‌ها محاصره توانسته‌ بودند خلاصی یافته و به حلب بیایند، آن را اقدامی نفرت‌انگیز و بی‌شرمانه خواند.

نهاد موسوم به «دیده‌بان حقوق بشر سوریه» نزدیک به معارضان سوری اعلام کرد که تعداد کشته‌های حادثه انفجار در محله «الراشدین» حلب به ۱۱۲ تن رسیده است و پیش‌بینی می‌شود که این عدد افزایش یابد.

به گفته شاهدان عینی، خودروی انتحاری خودروی حامل مواد غذایی بود و هنگامی که کودکان برای گرفتن چیپس دور آن حلقه زده بودند منفجر شده است.

نوشته پاپ جنایات تروریست‌ها در الراشدین را محکوم کرد اولین بار در جوان تایمز پدیدار شد.